تبلیغات
شادمانی‏ های کوچک - دعوت برای بازدید دوباره از بهزیستی ورامین

جمع كوچكی هستیم كه با كمك و مهرِِِ مهربانانی چون شما، می‏خواهیم گام كوچكی برای تسكین دردهای كودكان تنها و فراموش‏ شده‏‏ ای برداریم كه صدای سكوت بغضشان از همین نزدیكی‏ ها به گوش می‏رسد، همین نزدیكی،پانزده كیلومتری پایتختی پر سروصدا ، از محله‏ های گمنام و خاموش ورامین.

ما را دراین راه، یاری دهید.

پیام صبا

جستجو

 

دعوت برای بازدید دوباره از بهزیستی ورامین

شنبه 11 مهر 1388   11:44

    پارسال، مرداد 87 به همراه جمعی از اعضای کلوپ چشمه بازدیدی داشتیم از دو مرکز تحت پوشش بهزیستی در ورامین – مرکز حمایت از معلولین شهید باهنر و مرکز شبانه روزی نگهداری از کودکان بی‏سرپرست فیاض‏بخش- ساعات خوبی در کنار بچه ها گذراندیم، کتاب‏هایی به رسم یادبود به کتابخانه‏ی این مجتمع هدیه کردیم،  پای درددل مسوولین این دو مرکز نشستیم و از مشکلات‏شان شنیدیم و برای بسیاری از کمبودها غصه خوردیم و چاره اندیشی کردیم. علاوه بر این‏ها این برنامه پیامدهای خوبی نیز در بر  داشت:

    در کمتر از دو هفته‏ی بعد، تعدادی از بچه‏های این دو مرکز با آموزش و همراهی یکی از اعضای کلوپ توانستند در جشن بیست و چهار سالگی نشر چشمه برنامه‏ای تلفیقی _ اجرای موزیک به همراه دکلمه‏ی شعر- اجرا کنند که مورد استقبال فراوانی قرارگرفت و در روحیه‏‏ی بچه‏ها نیز تاثیر مثبتی داشت.

   با پیگیری‏های سه نفر از اعضای کلوپ و مراجعه به ستاد بهزیستی، در نهایت، با احداث اسکلت آهنی و چاهک، استارت ساخت آسانسور مرکز معلولین باهنر زده شد که متاسفانه به دلیل کمبود نقدینگی، این پروژه نیمه‏تمام مانده‏است.

    یکی از اعضای کلوپ کوشش بسیاری برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای معلولین تحت پوشش مرکز باهنر انجام داد که تلاش برای اجرایی نمودن این طرح هنوز ادامه دارد.

   برخی از اعضای کلوپ ، در مقاطع مختلف زمانی، مبالغی را از طریق فروشگاه چشمه به این مراکز اهدا نمودند که در اغلب موارد صرف خرید نوشت‏افزار مورد نیاز و لوازم فرهنگی  و اشتراک مجلات برای بچه‏های تحت پوشش  شد.

   در جریان بازدید قبل به بچه‏ها و به خودمان قول دادیم که هر سه ماه یکبار ، این برنامه را تکرار کنیم که به ده‏ها دلیل موجه و ناموجه و در جریان گرداب روزمرگی‏ها تا امروز تحقق نیافت. روزهای آغار سال تحصیلی فرصت مناسبی است که به قول فراموش شده‏مان عمل کنیم .

    ساعت 8 صبح جمعه 17/7/88 با حرکت به سمت ورامین بازدید دوباره‏ای از این دو مرکز خواهیم داشت. برگشت به تهران حوالی ساعت 13 ظهر خواهد بود.در صورت تمایل به حضور در این برنامه ،حداکثر تا روز چهار شنبه 15/7/88 ما را در جریان بگذارید.


نوشته شده توسط : پیام صبا