تبلیغات
شادمانی‏ های کوچک - فقط چند لحظه

جمع كوچكی هستیم كه با كمك و مهرِِِ مهربانانی چون شما، می‏خواهیم گام كوچكی برای تسكین دردهای كودكان تنها و فراموش‏ شده‏‏ ای برداریم كه صدای سكوت بغضشان از همین نزدیكی‏ ها به گوش می‏رسد، همین نزدیكی،پانزده كیلومتری پایتختی پر سروصدا ، از محله‏ های گمنام و خاموش ورامین.

ما را دراین راه، یاری دهید.

پیام صبا

جستجو

 

فقط چند لحظه

یکشنبه 27 تیر 1389   09:46

   تصور كنید كه یك‏روز كامل برق قطع باشد و  بدون كولر و یخچال مجبور به تحمل گرما باشید. حالا فرض كنید آب هم قطع باشد و امكان شستشو و دوش گرفتن هم نداشته باشید. حالا مجسم كنید مجبورید بدون كولر، آب، یخچال و حتی دیوار و سقفی برای حفاظت و سایه و خنكا زیر ظل آفتاب صبح را شب كنید. آن‏هم نه یك‏روز كه یك ماه. و چند نكته‏ی دیگر را هم به تصویر سازی ذهنی‏تان اضافه كنید:  تجربه‏ی تحمل این شرایط ناگوار را با دو كودك دلبندتان شریك هستید و همینطور با یك بیمار كه به سختی حتی می‏تواند حركت كند.

    نمی‏خواهم با این تصورات خوشبختی خاطرتان را مكدر كنم، تصور كردن كه نه بهایی دارد و نه خنكای كولر و شادی‏مان را از ما می‏گیرد، فقط چند لحظه این موقعیت را تصور كنیم  و بعد به سلامت.

   خانواده‏ای در همین نزدیكی‏مان حدود یك ماه است كه به دلیل بیماری پدر و نداشتن درآمد كافی از منزل اجاره‏ای خود بیرون انداخته شده‏اند. در خرابه‏ای در مجاورت عقرب‏ها و سوسك‏ها و در كنار وسایلشان، شب را می‏گذرانند. دو فرزند خانواده از گرما و بی سرپناهی كلافه شده‏اند و پدر و مادر مستاصل چاره‏ای جز سكوت و گریه و تحمل ندارند. كمكی كه از دست همسایگان برمی‏آید دادن غذا و خرید قطعات یخ برای آن‏هاست. مسوولین دلسوز مركز معلولین باهنر این قضیه را از طریق ستاد مركزی بهزیستی استان تهران پیگیری كردند اما به دلیل بودجه كم و مشكلات فراوان این ستاد، موفق به حل این مشكل نشدند. پیشنهاد كمك ستاد این بود كه می‏توانند بچه‏ها را به پرورشگاه بفرستند و پدر را به آسایشگاه معلولین. كه البته انجام چنین كاری برای خانواده‏ای كه با وجود همه‏ی مشكلات، با محبت در كنار هم هستند و بچه‏هایی كه حتی حاضر نیستند به خانه‏ی همسایه‏ها بروند و بودن در كنار پدر بیمار و مادر نگرانشان را به هر چیزی ترجیح می‏دهند كمی غیر منصفانه به نظر می‏رسد و فكر می‏كنم رسالت ستادی به نام "به_زیستی" چیزی غیر از این باشد.

    تا همین چندوقت پیش با وجود درآمد كم پدر، این خانواده‏ با آبرومندی گذران زندگی می‏كردند و بچه‏ها با اشتیاق مشغول درس و مدرسه بودند. صبح یك روز زمستانی كه  پدر زحمتكش مثل هر روز به دنبال كار و شغل خود بود ماشینی او را زیر می‏گیرد و او را كه به شدت مصدوم شده به حال خود رها می‏كند و می‏گریزد. از آن روز، سرنوشت ناگزیر این خانواده سراشیبی هولناك خود را آغاز می‏كند. نه تنها پدر نمی‏تواند درآمدی برای خانواده تامین كند كه هزینه‏های بیماری او همه‏ی منابع مالی خانواده را می‏بلعد. به كمك نیكوكاران آشنا، هزینه‏ی عمل پدر تامین می‏گردد و پیوند استخوان زده می‏شود اما از آن‏جا كه انگار وقتی قطار شوربختی در حركت است، چیزی نمی‏تواند جلویش را بگیرد بدن بیمار، پیوند را پس می‏زند و بیماری پدر حادتر  و وضعیت خانواده بحرانی‏تر می‏شود. كمك دوستان و آشنایان و نیكوكاران هم نمی‏تواند هزینه‏های درمانی و اجاره خانه و هزینه‏ی زندگی این خانواده را تامین كند. بچه‏ها با وجود علاقه و اشتیاق فراوان، بعد از عید امسال مدرسه را رها كردند. مادر روزها كارگری می‏كرد و بچه‏ها از پدر بیمار نگهداری می‏كردند تا چندی پیش كه بالاخره صبر صاحب‏خانه هم سر رسید و بقیه‏ی داستان را هم كه می‏دانید.

        بدون هیچ اغراقی این خانواده شدیدا نیازمند كمك تك‏تك ماست. در درجهَ‏ی اول برای تامین مبلغی جهت تهیه‏ی حداقل یك اتاق و سرپناه، پس از آن تامین هزینه‏های درمان و تهیه‏ی وسایل زندگی، از آن جا كه به دلیل ناتوانی پدر در تامین معاش خانواده مشكل اجاره و هزینه‏های زندگی كماكان ادامه خواهد داشت هرگونه كمكی در چنین شرایطی غنیمت است.

آدرس فعلی این خانواده جهت مراجعه حضوری: ورامین - خیرآباد - بوستان 5 - بن‏بست شقایق

شماره حساب جهت واریز كمك‏های اهدایی: 0102966080003 شماره حساب سیبا به نام پیام صبا -  شماره كارت برای انتقال كارت به كارت:6037991064297496

لطفا در صورت واریز مبلغ ، حتما از طریق یادداشت در این وبلاگ، یا ارسال پیامك و یا تماس تلفنی با این شماره 2033204-0912 به من اطلاع دهید.


نوشته شده توسط : پیام صبا