تبلیغات
شادمانی‏ های کوچک - گزارش بازدید از بهزیستی ورامین - مرداد 87 - به روایت وبلاگ لب چشمه - قسمت اول

جمع كوچكی هستیم كه با كمك و مهرِِِ مهربانانی چون شما، می‏خواهیم گام كوچكی برای تسكین دردهای كودكان تنها و فراموش‏ شده‏‏ ای برداریم كه صدای سكوت بغضشان از همین نزدیكی‏ ها به گوش می‏رسد، همین نزدیكی،پانزده كیلومتری پایتختی پر سروصدا ، از محله‏ های گمنام و خاموش ورامین.

ما را دراین راه، یاری دهید.

پیام صبا

جستجو

 

گزارش بازدید از بهزیستی ورامین - مرداد 87 - به روایت وبلاگ لب چشمه - قسمت اول

پنجشنبه 9 مهر 1388   12:13


نوع مطلب :

 

    قرار گذاشته بودیم ساعت 9 صبح جمعه از جلوی فروشگاه چشمه حركت كنیم. ساعت 9:10 صبح، مینی‌بوس به سمت ورامین حركت كرد و حدوداً ساعت ۱۰:30 به ورامین رسیدیم.

همین ابتدای گزارش، یك آمار جالبی را خدمتتان اعلام كنم، شاید شما هم به وجد بیایید: 

  • ظرفیت مینی بوس 18 نفر بود.
  • هزینه كرایه مینی بوس (از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر) حدوداً 80 هزار تومان تخمین زده شده بود كه البته آقای راننده لطف كردند و سر آخر تخفیف دادند.
  • به‌جز من (كه مسئولیت هماهنگی را داشتم و اگر نمی‌خواستم مجبور بودم بیایم) و به‌جز خانم صبا (كه پیشنهاد دهنده‌ی اصلی این برنامه بود و طبعا ایشان هم باید می‌آمد) و به‌جز خانم ف.خ.ن. (كه به‌صورت اتفاقی در جریان قرار گرفتند و كاش نمی‌آمدند، بس كه غر زدند)، حدس می‌زنید چند نفر از اعضای كلوپ چشمه به صورت داوطلبانه در این برنامه حضور داشتند؟  ........ درست حدس زدید: 2 نفر!   (بقیه‌ی دوستانی كه در این برنامه شركت كرده بودند، عضو كلوپ نبودند)

مساله ۱:

  یك كلوپ داریم كه 1130 نفر عضو دارد.  1029 نفرشان ساكن تهران هستند و 936 نفرشان ایمیل دارند. برای این ۹۳۶ نفر، در دو نوبت اطلاع‌رسانی شده كه چنین برنامه‌ای قرار است برگزار شود و هزینه‌ای هم ندارد. از این ۹۳۶ نفر، 2 نفرشان در این برنامه شركت می‌كنند. پیدا كنید درصد مشاركت اعضای كلوپ چشمه را.

(پاسخ: 2۱ صدم درصد، یعنی یك پنجم از یك درصد، یعنی یك چیزی را به 100 قسمت تقسیم كنیم و هر كدامشان را به 5 قسمت دیگر تقسیم كنیم و چهار قسمت از آن را بگذاریم كنار و یك قسمت را نگه داریم)

 

مساله ۲:

    طبیعی است كه خیلی از اعضای كلوپ چشمه، در آن روز خاص، یا در تهران نبودند، یا برنامه‌ی دیگری داشتند، یا با مشكلی مواجه شده بودند، یا اصلا اعتمادی به این‌گونه برنامه‌ها نداشته و ندارند، یا ترجیح می‌دهند به جای این كه راه بیفتند و تا ورامین بیایند به روش‌های دیگری كمك كنند. اما هر جور كه حساب كنیم، این درصد مشاركت ۲۱ صدم درصدی كمی نگران‌كننده به نظر می‌رسد (حداقل برای من كه این طور است). حالا به نظر شما چرا بیش از ۹۹ درصد از اعضای كلوپ چشمه در این برنامه حضور نداشتند؟


به نقل از وبلاگ "لب چشمه"


نوشته شده توسط : پیام صبا