تبلیغات
شادمانی‏ های کوچک - جشن نشر چشمه

جمع كوچكی هستیم كه با كمك و مهرِِِ مهربانانی چون شما، می‏خواهیم گام كوچكی برای تسكین دردهای كودكان تنها و فراموش‏ شده‏‏ ای برداریم كه صدای سكوت بغضشان از همین نزدیكی‏ ها به گوش می‏رسد، همین نزدیكی،پانزده كیلومتری پایتختی پر سروصدا ، از محله‏ های گمنام و خاموش ورامین.

ما را دراین راه، یاری دهید.

پیام صبا

جستجو

 

جشن نشر چشمه

پنجشنبه 9 مهر 1388   12:16


نوع مطلب :    سه شنبه شب -29 مرداد- 6 نفر از دوستان كوچك‌مان ( از مركز معلولین و بچه‌های شبانه‌روزی) در جشن بیست و چهار سالگی نشر چشمه ، برنامه‌ی كوتاهی اجرا كردند و در آن اشعاری از شاملو ، فروغ و ناظم حكمت را بازخوانی كردند.تحقق این رویای كوچك جز با پشتكار پرمهر"امیدخادم صبا" كه آهنگسازی ، نوازندگی و تنظیم این برنامه را به عهده داشت میسر نمی‌شد.
   
     باز مثل كودكی‌ام مفتون نگاه دیگرگون و حس عمیق و سرشارش شدم. وقتی در طول تمرین و هماهنگی‌های برنامه ، مدام نگران اجرایی هرچه زیباتر و تاثیرگذارتر بودم ، تفاوت زاویه‌ی نگاه امید بسیار زیبا بود . او تنها به این می اندیشید كه كودكان و دوستان معلول‌مان به تجربه‌ی شادتری دست یابند و دغدغه اش لذت بردن آن‌ها از این برنامه بود نه رضایت مسوولین و بینندگان برنامه. حتی اگر كیفیت اجرا تحت الشعاع كم‌توانی بعضی‌شان قرار گیرد. با صبری عجیب و دوستی‌ای لطیف و عمیق ، بی هیچ نشانی از ترحم‌ یا وسیله‌انگاری آنان ، شبی شاد و تجربه‌ی زیبایی را برای‌شان هدیه آورد.نوشته شده توسط : پیام صبا