تبلیغات
شادمانی‏ های کوچک - مطالب خرداد 1391

جمع كوچكی هستیم كه با كمك و مهرِِِ مهربانانی چون شما، می‏خواهیم گام كوچكی برای تسكین دردهای كودكان تنها و فراموش‏ شده‏‏ ای برداریم كه صدای سكوت بغضشان از همین نزدیكی‏ ها به گوش می‏رسد، همین نزدیكی،پانزده كیلومتری پایتختی پر سروصدا ، از محله‏ های گمنام و خاموش ورامین.

ما را دراین راه، یاری دهید.

پیام صبا

جستجو

 

امید به آینده محمدحسن

یکشنبه 7 خرداد 1391   10:32

     چند روز قبل از عید بود که مادری با چهره خرد و درهم شکسته و سر و رویی آشفته، پرسان پرسان وارد دفترمان شد. آنقدر پریشان بود که تا مدتی هرچه می‏ گفت من هیچی نمی فهمیدم. بالاخره وقتی آرام تر و گریه اش کمتر شد تعریف کرد که پسر 16 ساله اش که دانش آموز سوم دبیرستان بوده است دو ماه قبل در راه مدرسه  با ماشینی (که هرگز پیدایش نکردند) تصادف کرده و از نظر نخاعی به شدت آسیب دیده است. (منطقه سکونتشان کلاته و خارج از شهرورامین است و بچه ها برای رسیدن به شهر و مدرسه ناچارند از جاده ای عبور کنند که بسیار خطرناک است). پسر مدت ها در کما بوده و تازه از بیمارستان مرخص شده بود و احتیاج به فیزیوتراپی و کاردرمانی در منزل داشت که کمترین هزینه برای آن جلسه ای 40000 تومان بود. با فیزیوتراپی بهزیستی هماهنگ شد و نهایتا با آخرین حد تخفیف قرار شد جلسه ای 20000 تومان حساب کنند که برای 15 جلسه در ماه می شود 300 هزار تومان. زمانی که پزشک و فیزیوتراپ، کارشان را شروع کردند امیدی به بهبود نداشتند و وضعیت آسیب نخاعی را بیشتر از حد قابل ترمیم گزارش کردند، به خصوص این که خود پسر نوجوان هم شدیدا افسرده و ضعیف بود. 

بیشتر شاید به خاطر روحیه درهم شکسته و مستاصل مادر بود تا امید به بهبود کامل که فکر کردیم  به هر زحمتی شده هزینه  دو ماه فیزیوتراپی را  تهیه کنیم تا ببینیم چه می شود.  البته مسوولین مرکز بهزیستی باهنر ورامین نیز در پرداخت هزینه فیزیوتراپی دو ماه اول- از محل مبلغ مشارکت های مردمی (کمک خیرین)- کمک خوبی کردند. خوشبختانه کاردرمانی و فیزیوتراپی در منزل بسیار بهتر از آنچه همه تصورش را داشتند جواب داد و همه را امیدوار و خوشحال کرد و  از همه بیشتر خود محمدحسن، که شوق حرکت و  امید به دوباره راه رفتن را می شد در نگاهش دید.  اما، متاسفانه هزینه ها سرسام آور است و از عهده پرداخت این خانواده و همینطور ما و کمک های اهدایی ناچیز به بهزیستی نیز خارج است. پدر خانواده با 60 سال سن و بیماری حاد پروستات، گرچه قادر به کار کردن نیست ولی کم و بیش با ظرفشویی در رستوران و کارگری درآمد ناچیزی فراهم می آورد. تمام درآمد خانواده این مدت صرف بیماری این پسر گردیده تا جایی که یکی از دو فرزند کوچکتر به دلیل کمبود کلسیم و پتاسیم و فقر غذایی دچار مشکل گوارش و دردهای استخوانی شده است. .

     هزینه فیزیوتراپی این نوجوان ماهانه حداقل 300 هزار تومان برای 15 جلسه (حداقل میزان مورد نیاز) است و دو سال باید فیزیوتراپی انجام شود. قرار است ام آر آی خاصی انجام شود که برای سه مهره کمر احتیاج به تزریق دو آمپول هست که مبلغ آمپول ها 890 هزار تومان می شود.  برای جلوگیری از انحراف استخوان زانوی هر دو پا کفش فلزی مخصوصی می پوشد که منجر به زخم شدن شدید پشت پاهایش شده و باید از نوع خاصی چسب ترمیم کننده هر سه روز یکبار استفاده کند که هزینه هریک از چسب ها 30 هزار تومان است.  علاوه بر این ها اگر فیزیوتراپی خوب پیش رود و نخاع آسیب دیده کمی ترمیم یابد برای بازگشت توانایی راه رفتن احتیاج به عملی جراحی است که حداقل مبلغ مورد نیازش 3 میلیون تومان است.

     اگر مایلید برای حمایت از این نوجوان همراهمان باشید، اگر امکان و آشنایی با فیزیوتراپی دارید که حاضر باشد با مبلغ کمتری کاردرمانی در منزل را انجام دهد، اگر پزشکی را می شناسید که بتواند با هزینه کمتری کارهای درمانی این بیمار را انجام دهد، اگر داروخانه ای می تواند آمپول  یا چسب های مخصوص مورد نیاز را با مبلغ کمتری در اختیار خانواده قرار دهد، اگر امکان کمک مالی به هر میزانی را دارید و یا به هر شکل دیگری اگر کمک یا پیشنهادی به نظرتان می رسد با ما در تماس باشید.

نام: محمدحسن کعبی- 16 ساله – آدرس :ورامین. کلاته بعد از پل زیر گذر. کوچه دوم. منزل کعبی 

رابط: پیام صبا

شماره تماس: 09122033204

شماره کارت سیبا: 7496 6429 9910 6037  (پیام خادم صبا)

شماره حساب بانک ملی: 0102966080003 (پیام خادم صبا)

 

 برای مشاهده پیش فاکتور، خلاصه پرونده بیمارستان و گواهی فیزیوتراپی روی ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب

نوشته شده توسط : پیام صبا